Ślub to uroczyste wstąpienie w nową fazę życia. Moment ten jest szczególnym przeżyciem, które powinno pozostać w pamięci na całe życie. Gdy przebiega wśród modlitw, pomyślnych mantr i ślubowań i towarzyszą mu pozytywne wzruszenia, zasiewa ziarno trwałej miłości, które kiełkując przemienia się w rodzinne drzewo, rodzące kwiaty szczęścia i zdrowe dzieci. Silne małżeństwo buduje też dobrobyt i potrafi przetrwać każdy kryzys, a co najważniejsze i acz często pomijane – daje duchowe spełnienie. Osobom, które ten moment chcą uświęcić, zasiewając to ziarno na sposób wedyjski, polecimy wyspecjalizowanych braminów i zapewnimy, by ślub odbył się zgodnie ze starożytną wiedzą i rozumieniem znaczenia każdego elementu ceremonii. Takie wedyjskie zawarcie małżeństwa zorganizować możemy w całej Polsce, a także w wybranych indyjskich świątyniach w Indiach i Nepalu. 

Zgodnie z polskim prawem, akt małżeński ślubu zawartego w Indiach i Nepalu honorowany także w Polsce. Wystarczy wykonać jego apostillę i złożyć w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

W wedyjski sposób uświęca się także inne ważne i pomyślne momenty życia: poczęcie dziecka, narodziny dziecka, nadanie imienia, pierwsze karmienie pokarmem stałym, rozpoczęcie nauki, a także przejście na emeryturę po pozostawieniu obowiązków społecznych młodszemu pokoleniu. Są to tzw. sanskary (saṁskāra) czyli ceremonie, których intencją jest pozostawienie dobrego śladu w pamięci, by to skojarzenie z pozytywnym wydarzeniem wpływało na szczęśliwy dalszy rozwój. Mają one swoją analogię w sakramentach chrześcijańskich. Oferujemy tylko pomyślne ceremonie odprawiane według obrzędu wedyjskiego.