Ślub to uroczyste wstąpienie w nową fazę życia. Moment ten jest szczególnym przeżyciem, które powinno pozostać w pamięci na całe życie. Gdy przebiega wśród modlitw, pomyślnych mantr i ślubowań i towarzyszą mu pozytywne wzruszenia, zasiewa ziarno trwałej miłości, które kiełkując przemienia się w rodzinne drzewo, rodzące kwiaty szczęścia i zdrowe dzieci. Silne małżeństwo buduje też dobrobyt i potrafi przetrwać każdy kryzys, a co najważniejsze i acz często pomijane – daje duchowe spełnienie. Osobom, które ten moment chcą uświęcić, zasiewając to ziarno na sposób wedyjski, polecimy wyspecjalizowanych braminów i zapewnimy, by ślub odbył się zgodnie ze starożytną wiedzą i rozumieniem znaczenia elementów ceremonii. Takie wedyjskie zawarcie małżeństwa możliwe jest zarówno w Polsce, jak i w wybranych indyjskich świątyniach.
Zgodnie z polskim prawem indyjski akt małżeństwa (zawartego w Indiach) honorowany także w Polsce. Wystarczy wykonać jego apostillę i złożyć ją w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Również zgodnie z prawem indyjskim urzędy mogą zarejestrować ślub nie tylko obywateli Indii czy mieszanych, ale także parę cudzoziemców i wydać im akt małżeństwa. Tych formalności dokonuje w Indiach prawnik obecny podczas wedyjskich ceremonii – samemu nie trzeba stawiać się w urzędzie ani zajmować się tymi sprawami.
W wedyjski sposób uświęca się także inne ważne i pomyślne momenty życia: poczęcie dziecka, narodziny dziecka, nadanie imienia, pierwsze karmienie pokarmem stałym, rozpoczęcie nauki, a także przejście na emeryturę po pozostawieniu obowiązków społecznych młodszemu pokoleniu. Są to tzw. sanskary (saṁskāra) czyli ceremonie, których intencją jest pozostawienie dobrego śladu w pamięci, by to skojarzenie z pozytywnym wydarzeniem i połączenie z dźwiękiem starożytnej mowy indoeuropejskiej, jaką jest sanskryt, wpływało na szczęśliwy dalszy rozwój.